شماره مطلب : 38113
زمان انتشار : 92/4/19 - 06:14
گزارش تراز از بازار گوشی تلفن همراه؛

کاهش قیمت گوشی تلفن همراه تا 400 هزار تومان

تراز: با وجود افت قیمت گوشی تلفن همراه از 70 هزار تا 200 هزار تومان و دربرخی از مدل‌های بالا تا 400 هزار تومان؛ همچنان بازار گوشی تلفن همراه بی‌رونق بوده و 80 درصد بازار خود را از دست داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری‌- تحلیلی تراز‍، حیدری یک فعال بازار تلفن همراه با بیان اینکه ظرف چند ماه اخیر قیمت گوشی تلفن همراه افت کرده است گفت:این افت قیمت در برخی از گوشی‌های مدل بالا مانند اپل، سامسونگ و سونی بین 200 هزار تومان تا 400 هزار تومان هم بوده است با این حال بیشترین استقبال از گوشی‌های ارزان قیمت است.

وی دلیل این افت قیمت را ابتدا کاهش نرخ ارز و بعد از آن نیز عدم ثبات آن دانست و گفت: تقاضا برای خرید یک کالا در همه جای دنیا با کاهش قیمت‌ها افزایش می‌یابد اما در ایران به خاطر عدم ثبات اقتصادی این روال کاملا معکوس بوده و مردم به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها در این گونه مواقع بازار را پس می‌زننداما کافی است کمی قیمت‌ها افزایش پیدا کند آن موقع است که سیل خریدار نه تنها به بازار گوشی تلفن همراه بلکه به بازارتمامی کالا‌ها سرازیر می‌شود.

این فعال بازار با اشاره به اینکه ظرف یکماه گذشته بازار در حالت سکون به سر می‌برد گفت:آرامش موجود در بازار تلفن همراه اصلا با ذائقه تجارت و بازار جور در نمی‌آید تا آنجا که کاملا شور و نشاط و رونق را از بازار گرفته است.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه امکان کاهش قیمت در آینده تا چه اندازه امکانپذیر است گفت: بازار تلفن همراه هم مانند بازار طلا و سکه تحت تاثیر بازار ارز است و با کوچکترین افت و یا افزایش نرخ دلار قیمت‌ها هم دچار نوسان می‌شوند با این حال افت و خیز در بازار به حدی است که هیچگونه تضمینی برای پیش‌بینی بازارخرید و فروش تلفن همراه در آینده وجود ندارد.

این کارشناس بازار درباره استقبال مردم از برند‌های موجود گوشی تلفن همراه گفت:در حال حاضر سامسونگ به خاطر سازگار بودن با سلیقه کاربران ایرانی و تنوع در قیمت در صدر پرفروش‌ترین‌های بازار موبایل ایران قرار گرفته و بعد از آن به ترتیب سونی، ‌ال‌جی، نوکیا، HTC و هواووی پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین برند‌های گوشی تلفن همراه در کشور هستند.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

پربازدیدترین‌ها

آخرین اخبار