شماره مطلب : 44159
زمان انتشار : 92/5/29 - 08:44

رئیس کتابخانه ملی: فعلاً محکم ایستاده‌‌ام

تراز: اسحاق صلاحی رئیس کتابخانه ملی با رد شایعات درباره رفتنش از این سازمان گفت: تا زمانی که به ما نگفته‌اند برو، هستیم و الان هم سخت و محکم، ایستاده‌ایم و برنامه‌های استراتژیک سازمان را دنبال می‌کنیم.

به گزارش تراز، اسحاق صلاحی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفتگو با مهر، درباره شایعاتی که پیرامون رفتن وی و آمدن فردی جدید برای تصدی این مسئولیت در پی تغییر دولت مطرح شده است، گفت: خودتان می‌گویید شایعه است، شایعه که دیگر جواب دادن ندارد.

وی افزود: تا زمانی که به ما نگفته‌اند برو، مشغول کار هستیم و الان هم سخت و محکم، ایستاده‌ایم و داریم کارمان را می‌کنیم. هنوز هیچ صحبتی برای رفتن با ما نشده و داریم برنامه‌هایمان را دنبال می‌کنیم. هر وقت دولت تشخیص داد که این تغییر باید اتفاق بیفتد، ما هم در خدمت دوستان هستیم و در جایی دیگر خدمتگزاری می‌کنیم.

رئیس کتابخانه ملی درباره علت حضور نیافتن خود در اجلاس جهانی کتابداری در سنگاپور علیرغم اعلام قبلی او مبنی بر حضورش در این کنفرانس و اینکه آیا صحت دارد، برایش ویزا صادر نشده آن هم به این دلیل که دولت جدید نپذیرفته که او به نمایندگی از ایران و با این عنوان (رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران) در مجامع بین‌المللی حضور یابد؟ گفت: این مسئله اصلاً صحت ندارد و اتفاقاً برای این سفر کاری، ویزا و مجوزهای قبلی را هم گرفته بودیم و همه چیز آماده بود و مشکلی از این بابت وجود نداشت.

صلاحی در توضیح بیشتر این نکته تاکید کرد: من به دو دلیل به اجلاس امسال ایفلا نرفتم؛ یکی اینکه همزمان برنامه دیگری در کتابخانه ملی داشتیم که همین نشست تخصصی بررسی کودتای 28 مرداد بود و لذا نماینده از کتابخانه ملی فرستادیم. ضمن اینکه ارائه کنندگان مقالات هم در این اجلاس حاضر هستند. نکته دوم اینکه با توجه به شرایط جسمی‌ام، پزشک اجازه پرواز طولانی‌مدت را به ما نداده است.

وی در پاسخ به این سئوال که تا زمان تغییر ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی، چه برنامه‌هایی را در دست اقدام دارد، گفت: ما بر اساس برنامه استراتژیک سازمان کارهایمان را ادامه می‌دهیم و هیچ وقفه‌ای هم در فعالیت‌های آن به وجود نیامده است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پاسخ به این سئوال که بعد از این مسئولیت در چه فعالیت مشغول خواهد شد، یادآور شد: هر موقع این تغییر به وجود آمد، آن وقت درباره جایی که در آن مشغول فعالیت خواهم شد، صحبت می‌کنم.

منبع: مهر

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

پربازدیدترین‌ها

آخرین اخبار