شماره مطلب : 46041
زمان انتشار : 92/6/10 - 16:55

لزوم عبرت‌گيري از ماجراي "خاوري"

تراز: نایب رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: اتفاقات سال‌هاي گذشته که افرادی مثل خاوری آن را رقم زدند، تجربه بسیار خوبی برای اجتناب و ممانعت از به‌كارگيري افراد دوتابعيتي است.

به گزارش تراز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدرضا پورابراهیمی درباره احتمال حضور افراد دارای تابعیت مضاعف در صحنه مديريت کشور گفت: اتفاقات سال‌هاي گذشته که افرادی مانند خاوری آن را رقم زدند، تجربه بسیار خوبی برای اجتناب از به‌كارگيري این افراد و عبرت‌آموزي از گذشته است.

وي با اشاره به احتمال انتصاب يك فرد با تابعيت دوگانه در يكي از پست‌هاي بانك مركزي خاطرنشان كرد: باید از رئیس کل بانک مرکزی برای حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی دعوت به‌عمل آوریم تا در این باره توضیح دهد و به احتمال فراوان در جلسه روز سه‌شنبه پذیرای وی باشیم البته حضور سیف هنوز قطعی نیست.
 
وی تصریح  کرد: فردي كه هم‌اکنون برای تصدی پست قائم‌مقامی بانک مرکزی کاندیدا شده، مدیرعامل يكي از بانک‌ها بوده و سال‌ها در نظام بانکی با وجود تابعیت مضاعف کار کرده و حضور افراد دارای دو تابعیت مسئله جدیدی نیست.
 
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در پایان متذكر شد: این خلاء قانونی همچنان وجود دارد و این موضوع باید در دستور کار مجلس قرار گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

پربازدیدترین‌ها

آخرین اخبار