شماره مطلب : 49171
زمان انتشار : 92/7/1 - 18:25

نیروگاه بوشهر ظرفیت تولید ‌1000 مگاوات ‌برق را دارد

تراز: وزیر نیرو با بیان اینکه در ایران در حال حاضر ‌‌70 هزار مگاوات نیروگاه در حال کار است، گفت: ‌نیروگاه بوشهر 1000 مگاوات ظرفیت تولید برق دارد.

به گزارش تراز به نقل از فارس، حمید چیت‌چیان در مراسم واگذاری نیروگاه بوشهر به متخصصان ایرانی افزود: چقدر معنادار است که این موفقت معنادار در این هفته دفاع مقدس واقع شده‌ است. هفته‌ای که فداکاری و ایثارگری‌های 8 سال دفاع مقدس را جشن می‌گیریم.

وی با بیان اینکه صبوری، مقاومت، ایستادگی و دستیابی به اهداف بزرگ از شاخصه‌های ملت ایران ‌است، اظهار داشت: از پیمانکاران کشور روسیه تشکر می‌کنیم که در راستای بهره‌برداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به ما کمک کردند.

چیت چیان با بیان اینکه 12.5 درصد از کل تولید برق دنیا توسط انرژی هسته‌ای تامین می شود،‌ خاطرنشان کرد: ایران هم نباید از این نعمت بی‌بهره‌ می‌ماند که این موفقیت با تلاش همه مسئولان کشور حاصل شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه در ایران در حال حاضر ‌‌70 هزار مگاوات نیروگاه در حال کار است، تصریح کرد: ‌نیروگاه بوشهر 1000 مگاوات ظرفیت تولید برق دارد.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار این نیروگاه ‌در تولید برق هسته‌ای تاکید کرد: ‌نیروگاه اتمی بوشهر به ازای هر کیلو وات 5 هزار دلار هزینه در‌بر دارد و در حدود 2.5 سال تمام این سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند برگشت داده شود.

وزیر نیرو تاکید کرد: این نیروگاه علاوه بر اینکه 1000 مگاوات بار اکتیو تولید می‌کند‌، 300 مگاوات بار راکتیو هم تولید می‌کند.

چیت چیان گفت: چنین نیروگاهی در آینده می‌تواند مقدار قابل توجهی آب شیرین تولید کند که در منطقه‌ای مانند استان بوشهر که منطقه خشک به شمار می‌رود اهمیت بسیار زیادی دارد.

منبع: فارس

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

پربازدیدترین‌ها

آخرین اخبار