شماره مطلب : 56510
زمان انتشار : 92/8/26 - 13:09
اصلاح قانون هدفمندی در مجلس کلید خورد

تغییر نحوه پرداخت یارانه نقدی از سال 93

تراز: اعضای کارگروه ویژه کمیسیون برنامه و بودجه روز گذشته نحوه اجرای قانون هدفمندی در قانون بودجه سال 933 کل کشور را بررسی کردند.

به گزارش تراز به نقل از نامه نیوز، موضوع اصلاح نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از آغاز دولت یازدهم به یکی از چالش های اقتصادی کشور تبدیل شده است و حاشیه های فراوانی در این زمینه مطرح شده است.

مسئولان اقتصادی دولت یازدهم از ابتدای فعالیت خود بارها اعلام کرده اند که به دنبال تغییر در نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها هستند و دولت برای پرداخت یارانه نقدی به روش کنونی با مشکل مالی رو به رو است.

در همین رابطه نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه اصلاحیه بودجه سال 92 کل کشور موضوع حذف یارانه 30 درصد از افراد پردرآمد جامعه را مطرح کردند که این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد اما در نهایت نمایندگان در صحن علنی مجلس به این موضوع رای مثبت ندادند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در این زمینه گفت که زمان ارائه لایحه بودجه سال 93 کل کشور به مجلس نزدیک است و بهتر است نمایندگان با بررسی های دقیق تر موضوع اصلاح قانون هدفمندی یارانه ها را در زمان بررسی بودجه سال 93 مطرح کنند.

البته مسئولان دولتی هم در این زمینه بیکار نبوده اند و چهار کارگروه ویژه را برای بررسی دقیق درآمدهای مردم تشکیل داده اند تا در فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها با دقت به پرداخت یارانه نقدی بپردازند.

هم اکنون در شرایطی که به زمان ارائه لایحه بودجه سال 93 کل کشور نزدیک می شویم نمایندگان مجلس در کمیسیون برنامه و بودجه موضوع ادامه اجرای قانون هدفمندی در سال 93 را در دستور کار خود قرار داده اند تا بتوانند در زمان بررسی بودجه به یک تصمیم مناسب برسند.

در همین رابطه کارگروه ویژه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس روز گذشته بار دیگر موضوع اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در بودجه سال 93 را در دستور کار خود قرار داده و به دنبال راهکار مناسب برای ادامه این قانون هستند.

 با توجه به اظهارات مسئولان دولتی و جلسات نمایندگان اقتصادی مجلس به نظر می رسد نحوه پرداخت یارانه نقدی به شیوه کنونی تنها تا پایان سال 92 ادامه خواهد یافت و سال آینده شاهد تغییرات اساسی در اجرای این قانون هستیم

منبع: نامه نیوز

دیدگاه ها

سید حسن   |   د, 01/04/1393 - 19:33
با عرض سلام من یک روستایی هستم که به کشاورزی زندگی میکنم ولی اموراتم نمی گذرد و مجبور شدم زمین پدری خود را به فروش بگذارم تا بتوانم خرج دانشگاه پسرم و همچنین دو قلوهای خود را که کلاس ششم ابتدایی درس می خوانند را بدهم آیا با این گرونی متوانم از پس این زندگی بر بیایم شما نظر بدهید حال بااین یارانه هم
ناشناس   |   س, 02/16/1393 - 19:58
با این شرایط گرانی نه.به نظر من با فروش زمین در کار دیگری سرمایه گذاری کنید.در جامعه ما به درس خواندن اهمییت داده نمیشه
حسن   |   ش, 01/23/1393 - 19:04
با سلام میخواستم ببینم ثبت نام یارانه اصلاحیه اش کی هست که مال یکی از بستگانمون رو اشتباهی ثبت کردم خواهشن راهنمایی کنید
ناشناس   |   س, 02/16/1393 - 20:02
ایا پرداخت یارانه در ماه اردیبهشت انجام خواهد شد یا چندین ماه به بهانه هدفمندی پرداختی صورت نخواهد گرفت

اضافه کردن دیدگاه جدید

پربازدیدترین‌ها

آخرین اخبار