شماره مطلب : 60361
زمان انتشار : 92/9/27 - 21:14

نحوه ارائه سبد کالایی

تراز: معاون توسعه بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بی‌گمان جامع‌ترین و قابل پذیرش‌ترین رفتارهای مدیریتی، در بستر کارشناسی تصمیم‌سازی می‌شود و به نقطه تصمیم‌گیری می‌رسد.

به گزارش تراز به نقل از افکارنیوز، حسن یونس سینکی در مراسم معارفه یزدان سیف به عنوان مدیرکل دفتر تامین و توزیع کالا و تنظیم بازار با تاکید بر این مهم که استفاده از ظرفیت کارشناسی نباید به مفهوم پرهیز از نو‌آوری تلقی شود، ادامه داد: در سه ماهه پایانی سال باید متناسب با انتظاراتی که از معاونت توسعه بازرگانی داخلی شکل گرفته کارهای اساسی و جدی را شکل داده و پیگیری کنیم.

سینکی افزود: اقدامات معمول دوره‌های گذشته از جمله تنظیم بازار شب عید نیز باید به بهترین شکل ممکن صورت گیرد تا موجب آرامش خاطر مردم شود.

به گفته معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت، وزن امور جاری تنظیم بازار در حوزه اجتماعی بسیار بیشتر از اقتصاد است، چرا که این امور بطور مستقیم از وزن بیشتری در معیشت مردم نسبت به وزن‌ آنها در حوزه اقتصاد برخوردار است.

سینکی یکی از امور مهم و در دست اقدام معاونت توسعه بازرگانی داخلی را آماده‌سازی بسترهای لازم برای عرضه هرچه بهتر سبدکالایی اهدایی دولت به مردم اعلام کرد و گفت: اقدامات لازم برای ارایه این سبد از طریق کارت الکترونیک نیز کارت‌های اعتباری طراحی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به توانایی‌های سیف در حوزه بازرگانی داخلی، خاطرنشان کرد: ادغام وزارت صنایع و معادن و بازرگانی یک اتفاق ساختاری بود که نیازمند رفتارهای ساختاری نیز هست و باید مجموعه جدید به غیر از هماهنگی صورت گرفته ، در ظرف ماهیتی خود شکل بگیرد تا همکاری و همسویی این دو بخش در رفتارهای عمومی و تکنیکی صنعت و تجارت نمود پیدا کند.

سینکی هویت یابی جدید از بازرگانی کشور را یکی از الزامات توسعه متوازن و پایدار بازرگانی داخلی دانست و افزود: بطور حتم با اجرای قانون انتزاع فرصت‌های بیشتری برای تدبیر و برنامه ریزی در راستای ادغام حقیقی خواهیم داشت.

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن و تجارت با بیان این مطلب که دفتر تامین،توزیع و تنظیم بازار بواسطه جامعه هدفی که دارد در دفاع از مردم در حوزه اقتصاد نباید در رفتارهای حمایتی خود از تولید دچار تردید شود، تصریح کرد: ما در تنظیم بازار باید به نیابت از همه مردم در اقتصاد ایفای نقش کنیم. وی افزود: رفتارهای ما باید به‌گونه ای باشد که نه از تولید کننده و نه از مصرف کننده حقی ضایع نشود و دفاع از هر دو باشد.

سینکی شفاف سازی اطلاعاتی و ضرورت آگاهی ارباب رجوع از حقوق خود در بازرگانی داخلی را از دیگر موارد اولویت دار معاونت بازرگانی داخلی اعلام کرد و گفت:در صورتی که مراجعه کننده‌ها و ارباب رجوع‌های حرفه‌ای ما از حقوق خود اطلاع نداشته باشند ما بعضا با فهم خود با آنها رفتار خواهیم کرد که این نوع رفتار به هیچ عنوان پسندیده نیست.

وی تقویت تشکل‌های غیر دولتی را یکی دیگر از برنامه‌های آتی معاونت دانست و تاکید کرد: واگذاری بسیاری از امور جاری می تواند به راحتی صورت گیرد.

سینکی افزود: مدیران بازرگانی داخلی باید تشکل‌های بزرگ و تاثیرگذار حوزه‌های مختلف را شناسایی کرده و بخشی از وظایف را تا جایی که قانون اجازه می‌دهد واگذار کنند.

حرفه‌ای کردن تشکل‌ها نکته دیگری بود که معاون وزیر صنعت معدن و تجارت آن را مورد اشاره قرار داد و گفت: مسئولیت پذیر کردن تشکل ها نیز اقدامی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

به گفته سینکی ، باید در کنار پیگیری حل مشکلات تشکل‌ها به آنها مسئولیت نیز داده تا بدانند در قبال رفتارهای دو طرف ، پاسخگویی هم جزیی از وظایف آنهاست.

وی الگوی فعلی تنظیم بازار را نیز منسوخ و ناکار‌‌آمد دانست و گفت: کاری که امروز به نام تنظیم بازار صورت می گیرد اصلا امروزی نیست چراکه ما نمی توانیم بدون توجه به محیط و فضای امروز بازار، آن را مدیریت کنیم.

سینکی با تاکید بر این مهم که تنظیم بازار رفتارهای ساختاری با تکیه بر محیط بازار می‌طلبد، ادامه داد: در این کار ما بازیگردان هستیم در صورتی که اتفاقات جاری در محیط بازار خارج از اینجا شکل می گیرد و ما نقشی در انها نداریم.

سینکی الگوی مناسب را ایجاد ثبات پایدار در بازار بواسطه مدیریت درست تمام حلقه های زنجیره تنظیم بازار در غالب یک فرایند مشخص دانست و یاد‌آور شد: طراحی یک الگو درست و موفق باید در دستور کار مدیریت جدید دفتر تامین،توزیع و تنظیم بازار قرار گیرد.

به گفته وی در این الگو می‌توان بسیاری از فرآیندهای اساسی را واگذار کرد.

سینکی دوران جدیدی را برای دفتر تامین،توزیع و تنظیم بازار متصور شد و ادامه داد: بهره گیری از تجربه گذشته امتیاز است، اما تسلیم این تجربه شدن به هیچ عنوان امتیاز نخواهد بود.

وی در پایان گفت: آقای سیف با تجارب خوبی که دارند می‌توانند شکل جدید و پویایی را برای دفتر تامین،توزیع و تنظیم بازار ایجاد و مدیریت کنند.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

پربازدیدترین‌ها

آخرین اخبار