شماره مطلب : 64195
زمان انتشار : 92/11/5 - 14:19

4 روش اطلاع مردم از "دریافت" یا "عدم دریافت" سبد کالا

تراز: 4شیوه اطلاع از "دریافت" یا "عدم دریافت" سبد کالا از سوی مشمولان طرح سبد حمایتی دولت را اعلام شد. بر این اساس، هموطنان می توانند با ارسال کدملی و شماره کارت بانکی و کد ملی به شماره پیامک 5000799 و یا تماس با شماره گویای 09612 و یا شماره #799* از شماره تلفن همراه اول از آخرین وضعیت خود اطلاع یابند، البته این روش‌ها پس از دستورات مقامات ذی‌ربط در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت کامل فعال شود.

به گزارش تراز به نقل از مهر، دولت قرار است ظرف کمتر از 10 روز دیگر، اولین سبد کالای حمایتی خود را به جامعه هدف 15 میلیون نفری ارایه دهد. بر این اساس، سرپرستان خانوار شامل کارمندان دولت اعم از قراردادی، پیمانی یا رسمی، کارگران، طلاب، خبرنگاران و دانشجویان متاهل و بازنشستگان از این سبد کالایی برخوردار خواهند شد.

در این میان ،هر یک از سرپرستان خانوار می توانند از 4 روش برای اطلاع از دریافت یا عدم دریافت سبد کالا اطلاع یابند که به شرح زیر است. در واقع این 4 روش، کانال‌های ارتباطی زیر جهت اطلاع‌رسانی و پاسخ به سئوالات و پیگیری مشکلات برقرار شده است. البته این روش‌ها پس از دستورات مقامات ذی‌ربط در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت کامل فعال شود.

از طریق تلفن گویای وزارت صنعت، معدن و تجارت: شهروندان می‌توانند از طریق مرکز تماس وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره 09612 با مسئولین و کارشناسان طرح جهت دریافت پاسخ سئوالات خود تماس حاصل کنند.

از طریق شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت: در صورت بروز هرگونه اشکال در فرایند تراکنش، همانند روال قبل مردم می‌توانند با مرکز تماس شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت که روی رسید دستگاه کارت‌خوان درج شده است، پیگیری موارد به انجام رسانند.

از طریق تماس با درگاه اطلاع‌رسانی همراه اول: همچنین شهروندان می‌توانند با تماس با درگاه اطلاع‌رسانی همراه اول به شماره #799* ، و یا ارسال پیامک به شماره 5000799، با ارسال شماره کارت بانکی و کد ملی خود از وضعیت شمول خود در طرح اطلاع یافته و همچنین اطلاعات مربوط به موجودی سبد کالای خود را دریافت نمایند. در این خصوص دقت شود که شماره کارت بانکی که واریز یارانه نقدی به آن صورت می‌پذیرد مد نظر است.

از طریق مراجعه به اینترنت: وب‌سایت رسمی اطلاع‌رسانی سامانه به آدرس www.yaranehkala.ir جهت مشاهده آخرین اخبار مربوط به طرح و لیست فروشگاه‌های مجاز در دسترس است. از طریق این وب‌سایت، هر شهروند می‌تواند وضعیت شمول خود در طرح را پیگیری و موجودی سبد کالای خود را استعلام کند.

چند نکته درباره سبد کالا

فروشگاه‌های عرضه‌کننده سبد کالا مجاز به اخذ هیچگونه وجه نقدی و غیرنقدی از شهروندان نیستند. جهت دریافت سبد کالای حمایتی به همراه داشتن کارت عابر بانک سرپرست خانوار الزامی است.

تلاش بر این است سبد کالای حمایتی به صورت یکجا به خانوارهای مشمول تحویل شود. در صورت ناقص بودن سبد کالا در مراجعه اول به فروشگاه امکان مراجعه مجدد برای دریافت اقلام باقی‌مانده آن در طول ماه وجود دارد.

برنج، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع نباتی و پنیر اقلام تشکیل دهنده سبد کالای حمایتی هستند. برهمین اساس، در دو سبدکالایی که امسال دولت به شهروندان می‌دهد، 10 کیلوگرم برنج، 4 کیلوگرم مرغ، 2 بسته 400 گرمی پنیر، 2 بسته 16 عددی تخم مرغ پیش بینی شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم گفته است: برنج سبد اول کالایی رایگان دولت، برنج هندی است.

 دولت دهم در سال 89 سایت رفاهی را برای پرداخت یارانه نقدی طراجی و پیاده‌سازی کرد و حال دولت یازدهم با محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت سایت یارانه کالا را طراحی کرده است.

منبع: مهر

دیدگاه ها

ناشناس   |   ي, 11/06/1392 - 14:45
با سلام ، لطفا يک فکری هم برای آنهائی که کارت بانکی جهت حساب يارانه شان ندارند و فقط دفترچه دارند کنيد ( يک حساب قديمی از بانک تجارت هست که حساب به روز شده که به گفته بانک امکان داشتن کارت رو نداره و بانک هم از اول ميگه که يک حساب ديگه افتتاح کن اگه کارت می خوای ! ! )
علی از چالوس   |   ش, 12/03/1392 - 23:33
با سلام ، قرار بود که تمامی شعب بانک ها شماره کارت‌ها را تا دو هفته آينده در سامانه هدفمندی يارانه‌ها به صورت خودکار به روز رسانی کنند و نيازی به مراجعه شهروندان نباشد، بانک مرکزی بايد پايگاه داده اش را بروزرسانی کند، از اين طريق بايد پيگيری شود...
مهدی   |   س, 11/08/1392 - 01:17
با سلام به نظر شما اگه بجای سبد کالا وجه نقد آن پرداخت بشه بهتر نیست؟ دیگه مشکلات نحوه توزیع کالا وجود نداره و همچنین قدرت مانور خانوار برای خرید اقلام ضروری افزایش پیدا میکنه. لطفا نظر بدید.
حمید   |   ج, 12/02/1392 - 12:29
سلام به کسانی که سبد تعلق نگرفته فکری بکنید ومن از جمله ان افراد هستم قشر ضعیف بادر امد پایین ودارای زن وبچه از یه روستای دور ومحروم ممنون وله الله ملک السموات والارض
دانشجو   |   س, 12/06/1392 - 17:44
بنده کارشناسی ارشد دولتی دارم، ساکن یکی از روستاهای ایران، بدلیل عدم داشتن رابطه!‌مثل خیلی ها شاغل نیستم. لطفاً یک نفر توضیح دهد که چرا سبد کالا بما تعلق نمیگیرد؟ الان ما جزو پولدارهای این مملکتیم؟ بسیاری از شاغلین دولتی بالای یک میلیون تومان دارند میگیرند اما ما ...!!! اینه الان معنی عدالت؟ متاسفم!!!!!!!!!!
علی   |   ش, 12/17/1392 - 16:20
2 بار رفتیم سبد کالا بگیریم گفتند کارت اشکال داره کارت ووض کن عوض کردیم رفتیم گفتند باز اشکال داره زنگ زدیم 124 گفت یک هفته صبر کن یعد رفتیم گفتند هنوز درست نشده به 124 زنگ زدیم یک شماره دادند که تماس بگیریم خدا حفظ شون کنه بخدا دفتر ریاست جمهوری رو بخوای سریعتر جواب میدن تا حالا هنوز موفق نشدم که علت و بفهمم چرا با این کارت جدید نمیشه گرفت امید وارم تا عید درست بشه(همشهریهای عزیز لطف کنید وقتی پای این تلفنهایی که برای کمک و راهنمایی غست جواب بدین یا واقعآ ننشینید خدا به شما سلامتی بده

اضافه کردن دیدگاه جدید

پربازدیدترین‌ها

آخرین اخبار